DADYA

TARIHÇEMIZ, KADROMUZ

1988 yilinda Ilkadim Elele olarak, yola çikan okulumuz, 2004 yilinda Kurucumuz Banu Özkan yönetiminde devam etmis; ismini, Dadya Çocuklari olarak degistirmistir. Ayni yil, Dadya Çocuklari; Almanya, Çin, Danimarka, Japonya, Rusya gibi ülkelerin büyükelçilikleri ile birlikte uzun soluklu bir projeye baslamistir, bu proje 20 ülkeyi kapsamis ve iki yil sürmüstür.

Kurumumuz, 2007 itibariyla International Child Art Association (ICAA) kurucu üyesi olmus ve 2009 yilinda, Paris’te Türk Yili kapsaminda ülkemizi temsil etmistir.

2008 yilinda Türkiye Çevre Vakfi (TÜRÇEV), 2011 yilinda MINIK TEMA, 2017 yilinda Orman Okulu üyesi olan okulumuz, dogaya ve canlilara saygili bireyler yetistirme misyonuna yönelik çalismalarina devam etmektedir. 2008 yilindan günümüze okullarimiz Yesil Bayrak ile ödüllendirilmektedir.

2008 yilinda TSE ISO 9001 belgesi alan okulumuz, 2009 yilinda Ümitköy Subesi'ni, 2016 yilinda Oran Dadya Bebekleri'ni açmistir.

2014-2016 yillari arasinda sürdürülen uluslararasi OMEP Classroom Environment Rating Scale for Education for Sustainable Development (OCERS-ESD) (Erken çocukluk egitiminde sürdürülebilir gelisimi degerlendirme projesi) uygulamasi da okulumuzda gerçeklesmistir.

Dadya Çocuklari; TÜBITAK, Hacettepe Üniversitesi, TED Üniversitesi ortak projesi olan Pedagojik Dokümantasyon Çalismasina katilan iki özel okuldan biridir.

Okulumuz; 2018 yilinda, Kidsnook Ankara temsilciligini almistir.

Okulumuz yönetim kadrosu Banu Özkan, Yasemin Polat Yildiz, Birsen Tüzüner'den olusmaktadir.

Kurucumuz Banu Özkan, Istanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler ve Atatürk Üniversitesi Çocuk Gelisimi mezunudur.

Yasemin Polat Yildiz, Hacettepe Üniversitesi Çocuk Gelisimi mezunudur. 2008 yilindan beri Dadya Çocuklari yönetimindedir.

Birsen Tüzüner, Atatürk Üniversitesi Çocuk Gelisimi mezunudur ve 2012 yilindan beri Dadya yönetimindedir.

Nese Karan 2012 yilindan beri Dadya Oran'da ve Çigdem Canduran 2015 yilindan beri Dadya Ümitköy'de Veli Iliskileri Koordinatörü olarak görev yapmaktadirlar.

Dadya Çocuklari'nda 2007 yilindan beri çalisan Elifcan Siradas ve Gülsüm Sagir, Koordinatör Ögretmen olarak görev yapmaktadirlar.

Pelin Çil, 2017 yilindan beri, Dadya Çocuklari'nin tüm sosyal medya, tanitim islerini sürdürmektedir.

Rehberlik servisine, 2018 itibariyla Çocuk Gelisimci Senay Sirin, Psikolog Caner Çiftçi, Psikolog Aysegül Yaslioglu katilmistir ve tüm okullarimizda görev almaktadirlar.

Dadya Oran'da grup lideri olarak görev yapan Mine Büyükyaprak Ankara Üniversitesi Okul Öncesi, Gözde Öztürk Hacettepe Üniversitesi, Pelin Birsen Deniz Gaziosmanpasa Kiz Meslek Lisesi, Merve Karaçar Ankara Üniversitesi Okul Öncesi mezunudur.

Dadya Ümitköy'de grup lideri olarak görev yapan Damla Uzun Ankara Üniversitesi Okul Öncesi, Özlem Karincali Baskent Üniversitesi Okul Öncesi, Atiye Seher Yilmaz Dikmen Cebeci Kiz Meslek Lisesi, Ece Yücekan Gazi Üniversitesi Okul Öncesi, Selin Yavas Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Okul Öncesi mezunudur. Dadya Ümitköy bebek grubu ögretmeni Söhret Ulusoy ise, Adile Onbasi Kiz Meslek Lisesi mezunudur.

Dadya Bebekleri'nde grup lideri olarak görev yapan Büsra Eveyik Ankara Üniversitesi Okul Öncesi, Suna Elden Anadolu Üniversitesi Sosyal Hizmetler mezunudur.

0-3 yas gruplarinda lise mezunu, bebek bakim sertifikasi sahibi yardimci ögretmenler çalismaktadir.

Galeri