DADYA

KAYIT KABUL SARTLARI

Dadya Çocuklari Okul Öncesi Egitim Kurumu'na;

 • 0-6 yas arasi saglikli çocuklar kabul edilmektedir. Gruplarimiz 5-6 yas grubu haricinde minimum 7, maksimum 14 kisiden olusmaktadir ve grup kapasitesi dolmadigi sürece kayit alinmaktadir. Kayit evraklarinin tam ve eksiksiz idareye teslim edilmesi halinde oryantasyon süreci baslamaktadir.

 • Kres ve Yuvalarimiz 08:00-18:30 saatleri arasinda açiktir, egitsel etkinlikler 10:00-16:00 arasindadir. Resmi tatillerde (23 Nisan, 19 Mayis, 30 Agustos, 29 Ekim, 1 Ocak) ve bayramlarda okulumuz kapali, 28 Ekim ve arife günleri 12:30'a kadar açiktir. Ögretmenler günü ve yilbasinda okulumuz 17:30'da kapanmaktadir.

 • Okulumuzda MEB 2013 programi yaninda, proje yaklasimina uygun eklektik anlayisla hazirlanan program uygulanmaktadir. Günlük egitim programi 10:00-16:00 arasi uygulandigindan, tam gün gelen çocuklarimizin en geç 09:30'da okulda olmalari ve 16:00'dan önce alinmamalari önemlidir.

 • Günlük ögretmen görüsme saatleri 13:30-14:30 saatleri arasindadir. Haftalik ögretmen görüsme saatleri her yil Eylül ayinda açiklanmakta ve velilerle paylasilmaktadir.

 • Okulumuzda acil rahatsizlik, ateslenme gibi durumlarda veli hizla haberdar edilmekte, diger çocuklari riske atmamak için, aileden çocugunu almasi istenmektedir.

 • Okulumuzda ilaç kullanimina sicak bakilmamaktadir. Ates çikmasi hallerinde parasetamol kullanimi ve doktor tarafindan zorunlu tutulan antibiyotik kullanimi ile sinirlidir. Bu ilaçlarin kullanimi için de reçete gönderilmesi gereklidir.

 • Aylik ödemeler aksi belirtilmedikçe her ayin ilk 5 günü içinde yapilmaktadir. Aidatlarin iki ay üstüste gecikmesi halinde, kurum sözlesmeyi fesih hakkini sakli tutmaktadir.

 • Kis dönemi 1 Eylül- 30 Haziran tarihleri arasindadir. Bu dönemde hastaliklar nedeniyle devamsizlik eden ögrencilerimizden, genel giderlerin sürekliligi dikkate alinarak, her kosulda tam ücret alinir. Rahatsizligi nedeniyle kisa süreli devamsizlik yapan çocugumuzla ilgili ailenin bilgi vermesi günlük gezi ya da proje çalismalarinin aksamamasi için son derece önemlidir.

 • Her yil Temmuz ayinin son haftasi ve Agustos ayinin ilk haftasini kapsayacak sekilde Dadya Çocuklari Okullari kapalidir. 1 Temmuz- 1 Eylül tarihleri arasinda, devam etmeyecek ögrencilerimizin velilerinden, Mayis ayinda ilgili dilekçeyi imzalamalari halinde, genel giderlerin sürekliligi dikkate alinarak, o yaz için, bir defalik yarim ücret tahsil edilir.

 • Kres ve Yuvalarimiz; Egitim Kurulu raporu ile, genel egitim performansini etkiledigini tespit ettigi ögrenciyi kabul etmeme hakkini sakli tutmaktadir.

KAYIT EVRAKLARI

Kayit evraklari tamamlanmadan çocuklarin okula baslamasi mümkün degildir. Gerekli evraklar;

 • Okuldan alinan basvuru dilekçesi, kayit formu
 • Çocugun ve velilerin nüfus cüzdan fotokopisi,
 • Çocuga ait saglik raporu, asi karti fotokopisi
 • Çocuga ait 3 adet, anne ve babaya ait birer fotograf,
 • Kullanilacaksa servis formu
 • Bosanmis ailelerden velayet kopyasi

Yine ilk gün getirilmesi gereken okul yedekleri;

Bagciksiz okul ayakkabisi, yedek kiyafet, iki takim iç giyim, is önlügü, kullaniliyor ise bez, islak mendil, pisik kremi; kizlar için çanta içinde toka, tarak, uyuyacak çocuklar için çarsaf, yastik kilifi, yastik, pijama, gerekli ise biberon, emzik, yorgan veya battaniyedir. Tüm kisisel esyalara isim yazilmasi gerekmektedir.

Oryantasyon:

Kres ve yuvalarimiza yeni kaydolan ögrencilerimiz, ilk gün anne ile birlikte okulda bir saat geçirmekte, okulda geçirdigi süre hergün yarimsar saat arttirilarak; ilk iki gün ögretmeni ile birebir iliski kurmasi saglanmakta, 3. gün çocugumuz hazir ise gruba alinmakta, 4. gün yemek, 5. gün uyku sürecine geçis gözlenmektedir. Ilk hafta aileden bir kisinin de okulda refakati ile oryantasyon tamamlanmaktadir. 5 günde oryantasyon tamamlanmaz ise, süre ögrencinin ihtiyacina göre uzatilabilmektedir. Bu süreçte grup içinde rutin egitim programinin uygulanmasi beklenmemelidir.

Vazgeçme:

Anaokulumuza kaydoldugunda önkayit sirasinda veliden alinan ödeme, ilk aidat ödemesinden mahsup edilmektedir. Oryantasyon haftasinin bitiminden sonra, herhangi bir nedenle veli yillik sözlesmeden vazgeçmek isterse, bir ay önce haber vermek sartiyla ve ilgili ayi ödeyerek sözlesmeyi feshedebilir.

Son Söz:

Seçtiginiz kurumun öncelikleri ile sizin öncelikleriniz ne kadar birbirine yakinsa, o kadar dogru bir yerdesiniz. Iste o zaman keyifli bir süreç için ilkadimi atmaya hazirsiniz demektir. Yine de unutulmamalidir ki, çocugunuzun yeni bir ortama alisma sürecinde sizi ve çocugunuzu yaklasik bir ay sürecek zor bir dönem beklemektedir. Çocugun alisilmisin disinda tepkiler verebilecegi, bu süreçte beslenme ve uyku düzeninde geçici bozulmalar olabilecegi bilinmelidir. Bu süreçte önemli olan ailenin kararliligidir. Sizler henüz hazir degilseniz, hazir olana kadar beklemeniz, çocugunuzun 16 yillik egitim hayatinin keyifli bir serüvene dönüsebilmesi için bize göre gereklidir.